Wyniki testu obciążenia glukozą w 24 tygodniu ciąży

Witam!Jestem w ciąży w 24 tyg.robiłam test na krzywą cukrową gdzie glukoza na czczo wynosiła 101 mg\dl,po godz. 239 mg\dl a po 2 godz.95 mg\dl bardzo się zaniepokoiłam tym wynikiem po godz.obciążenia.Muszę dodać,że 1sza ciąża obumarła w 28 tyg.przy czym krzywa cukrowa była idealna.

Witam, nieprawidłowości w krzywej mogą świadczyć o rozwoju tzw. cukrzycy ciężarnych. Zalecam ścisły kontakt z ginekologiem. Dodam tylko że taka glikemia nie ma przełożenia na problemy z donoszeniem ciąży.