Wyniki toksoplazmozy w 14 tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem w 14 tygodniu ciąży i po raz pierwszy zrobiłam badanie na toksoplazmozę. Wyniki są następujące: toxo-igm 0,307 col (opis normy: ujemny poniżej 0,8, nieokreślony 0,8-1,0, dodatni powyżej 1). Ja mam 0,307 COL UJEMNY, toxo jgG 331,00 lu/ml (opis normy: ujemny powyzej 1,00, nieokreślony 1,0-3,0, dodatni do 3,0). Ja MAM 331,00 DODATNI I TO AŻ O 100% PODWYŻSZONY. PROSZĘ O INTERPRETACJĘ MOJEGO WYNIKU I O NAPISANIE, CZY JEST TO WYNIK DOBRY I CZY NIE ZASZKODZI DZIECKU, BO JAK PISAŁAM, JESTEM W 14 TYGODNIU CIĄŻY. PROSZĘ O NAPISANIE, JAK DALEJ POSTĘPOWAĆ. WYZYTĘ MAM DOPIERO ZA MIESIĄĆ I NIE WIEM, CZY JUŻ POWINNAM SIĘ NIEPOKOIĆ. ZWIERZĄT NIE MAM ŻADNYCH W DOMU I DBAM O HIGIENĘ, STARANNIE MYJĘ WSZYSTKIE WARZYWA I OWOCE, A SUROWEGO MIĘSA NIE JEM. ZASTANAWIAM SIĘ, JAK MOGŁAM SIĘ ZARAZIĆ TOKSOPALZMOZĄ. PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ. Z GÓRY DZIĘKUJĘ
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wyniki Pani badań prawdopodobnie świadczą o przebytej w przeszłości toksoplazmozie (u osób dorosłych najczęściej przebiega bezobjawowo). Jednak ze względu na znacznie podwyższone miano IgG proszę powtórzyć badania po 3 tygodniach. Jeżeli poziomy przeciwciał pozostaną niezmienne, nie będzie potrzeby dalszej kontroli. W przypadku ich wzrostu, konieczna będzie pilna konsultacja ginekologiczna celem włączenia leczenia przeciwpierwotniakowego.