Wyniki toksoplazmozy zagrażające ciąży

Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży i właśnie odebrałam wyniki badań TOXOPLAZMOZY, zostałam wysłana do lekarza chorób zakaźnych na zwertfikowanie wyników, a w moim mieście lekarz bedzie dopiero za 2 tygodnie.Wyniki: Toxoplazmoza gondii (ICD-9:x41); przeciwciała w kl. IgG 2101,00 ( <1,0 niereaktywny >1,0<3,0 niejednoznaczny, >3, reaktywny) Toxoplazmoza gondii (ICD-9:X45) przeciwciała w kl. IgM 0,380 (0,8, <1,0 niejednoznaczny, >1,0 reaktywny) czy takie wyniki zagrazaja ciazy?

Lek. Tomasz Budlewski

jezeli wynik w IgM jest ujemny to świadczy o braku cech świezego zakazenia. a wysoki w IgG to świadczy o dawnym zakażeniu. tak wysoki wynik nalezy zweryfikować i najpierw proponuję udać sie do laboratorium aby zapytac czy na pewno komuś nie przesunąl się przecinek