Wyniki tomografii komputerowej córki

W opisie tomografii 17-letniej córki lekarz napisał: W obu komorach bocznych, w okolicy trzonów komorowych, widoczne pojedyncze torbiele splotów naczyniówkowych, zmiany o wymiarze 14 na 10 mm.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku wykrycia torbieli, małej wielkości, które nie dają żadnych objawów, albo dają bardzo nieznaczne objawy, postępowaniem z wyboru jest okresowa obserwacja - wg wskazań wizyta u neurologa, tomografia głowy.

Wskazaniem do interwencji neurochirurgicznej jest wyraźne powiększanie się torbieli lub wyraźne objawy neurologiczne - jest to zawsze ostateczność.

Jest to zmiana łagodna i może tak być, że torbiele nie będą w ogóle się powiększać.

Serdecznie pozdrawiam!