Wyniki tomografii komputerowej kręgosłupa odcinka L/S

Dzień dobry. Miałam robiony tomograf kręgosłupa odcinka L/S. W wyniku mam wnioski: Dyskopatia L5/S1 z lewostronnym konfliktem krążkowo-nerwowym. Mierne początkowe zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L/S oraz zmiany dyskopatyczne na poziomach L3/L4 i L4/L5 oraz początkowe zmiany przeciążeniowe w stawach krzyżowo-biodrowych. Chciałam się zapytać w jaki sposób można to wyleczyć?? Czy jest to coś poważnego czy normalne zmiany w kręgosłupie z wiekiem. Mam 33 lata. Chciałam się również zapytać o

Witam, rezonansu sie leczy, leczy sie pacjenta... Wazne jest jakie ma Pani objawy, jaka jest historia choroby. Badanie rezonansem jest tylko badaniem dodatkowym, ktore interpretuje sie wylacznie w polaczeniu z wywiadem i badaniem pacjenta.