Wyniki TSH, FT4 oraz anty-TPO

moje przeciwciala anty-TPO wynosza 7.8IU/ml oraz co badanie rosnie TSH obecnie to 3.23uIU/ml poza tym FT4 wynosi 1co to moze oznaczac?

Witam serdecznie. Przeciwciała anty-TPO czyli skierowane przeciwko tyreoperokydazie nie zawsze pojawiają się w organizmie.Norma jaka została przyjęta to 0-35 IU/ml. oczywiście ich obecność w przyszłości może oznaczać chorobę tarczycy. Obecnie jednak nie ma wykładników ani nadczynności ani niedoczynności gruczołu.