Wyniki USG płodu i rozbieżność w wynikach

Witam! chciałąbym zapytać o wyniki badan usg płodu. Z OM wychodzi ze to 20 tydz. natomiast wysztkie wymiary podane przez usg sa nieco młodsze ok 7 dni. Matrwi mnie tylko rozbierzność w tych pomiarach a najabrdziej między Cereb (Hill) - 1.71 cm co wskazuje na 17 tydz. i 2 dni na np bpd 4.33 co daje 19 tydz. 1 d. Co oznacza tak duza rozbierznosc?

Renata GrzechociĹska

Najlepiej wiek ciążowy oznacza się za pomocą miesiączki i badania CRL do 11 tygodnia ciąży. Później już oznacza się prawidłową budowę i rozwój płodu. Proponuję pokazać wynik swojemu ginekologowi.