Wyniki USG tarczycy

WYNIKI USG TARCZYCY płat prawy :Dwupłatowy gruczoł tarczycowy położony typowo, grubośc cieśni - 3,7mmm,płat prawy 25x15x41mm 8.1ml.Lewy 14x12x36mm.Echostruktura cieśni I płata lewego,jednorodna, echogeniczność obniżona.W biegunie górnym płata prawego obszar odbić mieszanych 6x11mm, w biegunie dolnym płata zmiana hypoechogenna o typie unaczynienia 2 8x7x8mm.Wzdłoz naczyn szyjnych nie widac patologicznych wezłow chłonnych
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W wyniku wudoczne są zmiany, z których co najmniej jedną (guzek hypoechogeniczny) należy najprawdopodobniej dalej diagnozować.
Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego (podejżewam że jest to endokrynolog) i wspólnie ustalić dalsze postępowanie.