Wyniki USG tarczycy u 74-latki
nie potrafię odczytać wyn, usg tarczycy Tarczyca o typowej płatowej budowie. PP 45X17X15MM, PL 40X18X16MM, Cieśń cienka. Struktura jednorodna, bez zmian ogniskowych. Echogeniczność niska-cechy ch. Hasimoto. Przepływ przez miąższ tarczycy dość słaby. Węzły chłonne na szyi niezmienione, niepowiększone.

KOBIETA, 74 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Obraz gruczołu tarczowego mieści się w granicach normy. Jednak cechy takie jak - echogeniczność i przepływ krwi przez miąższ mogą (ale nie muszą) sugerować chorobę Hashimoto. Wskazana diagnostyka - oznaczenie TSH, fT3, fT4 oraz przeciwciał anty-TPO i anty-TG. Jeśli wyniki będą prawidłowe - hipoteza choroby zostanie wykluczona.