Wyniki w kierunku toksoplazmozy u 31-latki w ciąży

witam czy przy ciązy nalezy się obawiać wynikami toxoplazmozy IgG - 0,7 IU/ml IgM - 0,26 Index

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani norm obowiązujących dla laboratorium. Jeśli IgG dodatni a IgM ujemny - świadczy to o "starym zakażeniu", jeśli IgM dodatni - świadczy o "nowym zakażeniu. Jeżeli, którykolwiek wynik jest wątpliwy proszę powtórzyć badanie lub wykonać badanie potwierdzające WB.
Pozdrawiam