Wyniki w testach psychologicznych

W testach psychologicznych uzyskałem następujące wyniki: badanie MMPI F L K 2W testach psychologicznych uzyskałem następujące wyniki: badanie MMPI F L K 2" 5 496 - 1308/7, Raven II - 87 wynik specyficzny dla osoby zdecydowanie powyżej zdolności intelektualnych; MPI N-6; P-7; K-3; E-5. O czym świadczą powyższe wyniki? 5 496 - 1308/7, Raven II - 87 wynik specyficzny dla osoby zdecydowanie powyżej zdolności intelektualnych; MPI N-6; P-7; K-3; E-5. O czym świadczą powyższe wyniki?

Dzień dobry,

Wyniki Pana testów powinny zostać omówione z psychologiem, który je wykonywał.
Najlepiej jak ponownie uda się Pan do tej osoby i poprosi o interpretacje/omówienie wyników.

Witam. Wyniki powinien z Panem omówić badający Pana psycholog - jest to jego etyczny obowiązek. Jeżeli tego nie zrobił - proszę zgłosić się do niego i przypomnieć mu o jego obowiązku. Ja nie potrafię Panu nic powiedzieć, bo:
- testu MPI nie znam, nie pracuję tym narzędziem;
- testu osobowości MMPI nie da się trafnie zinterpretować, bez wcześniejszego rzetelnego wywiadu z pacjentem (nie zbierałem z Panem takiego wywiadu);
- wynik w teście Ravena - nie wiem: 87 czego? Jeżeli to 87 centyl - to jest Pan bardzo inteligenty, ale jeżeli to 87 ilorazu inteligencji, to wręcz przeciwnie...
Dlatego właśnie to osobę badającą Pana powinien prosić Pan o wyjaśnienia.
Pozdrawiam.