Wyniki z testu obciążenia glukozą u kobiety w ciąży

Witam. Dzisiaj odebrałam wyniki z testu obciążenia glukozą ( 75g) i wyniki są następujące: 1. Glukoza na czczo- 91 mg/dl 2. Glukoza po 1 godz.- 140 3. Glukoza po 2 godz.- 147 mg/dl Czy powyższe wyniki są dobre dla kobiety w ciąży?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologii z 2014r. uzyskane wyniki są w normie. Cukrzyca ciążowa jest rozpoznawana, gdy jeden z wyników otrzymanych w OGTT 75g jest nieprawidłowy: glikemia na czczo wynosi od 92 do 125 mg/dl, po 1 godzinie: 180 mg/dl i powyżej, po 2 godzinach: 153-199 mg/dl.