Wyostrzenia kostne na tylno-dolnych krawędziach trzonu

Od ponad roku cierpię na ból krzyżowo-lędźwiowy promieniujący i odrętwiający lewą nogę. Wynik rezonansu: Na poziomie L5/S1 nieduża retrospondylolisteza o ok. 4mm, wyostrzenia kostne na tylno dolnych krawędziach trzonu L5. Zmiany zwyrodnieniowe dehydratacyjne tarczy międzykręgowej L5/S1 na ok 12mm- ekstruzja z uciskiem worka oponowego i korzeni w lewym zachyłku kanału, kanał kręgowy za uwypukloną częścią tarczy m-k zwężony do ok 8-9mm w wymiarze a-p po stronie lewej. Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na zaawansowaną jak na Pana młody wiek chorobę zwyrodnieniową. Sugeruję konsultację ze specjalistą neurologiem, który zestawi wynik badania z Pana stanem klinicznym, co umożliwi wdrożenie właściwego leczenia.