Wyostrzenie przyśrodkowej krawędzi powierzchni stawowej i wyniosłości międzykłykciowej kości piszczelowej

dj.rtg opis stawu kolanowego prawego Wyostrzenie przyśrodkowej krawędzi powierzchni stawowej i wyniosłości międzykłykciowej kości piszczelowej ,oraz krawędzi powierzchni stawowej rzepki -początkowe zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu kolanowego.Zwężenie szpary stawowej stawu kolanowego od strony przyśrodkowej-szpotawośc. .Zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych,zwłaszcza lewego w postaci asymetrycznego zwężenia szpar stawowych,podchrzęstnej sklerotyzacji powierzchni stawowych i brzeżnych osteo

Aleksander Ropielewski

Opis RTG sugeruje zmiany degeneracyjno-zwyrodnieniowe stawów kolanowych zwłaszcza lewego, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. W zależności od stopnia sprawności i objawów klinicznych możliwe jest leczenie zachowawcze lub zabiegowe.