Wyostrzony węch, bóle brzucha jako objawy ciąży

Witam moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne Ovulastian, skończyła dwa opakowania i po 7 dniowej przerwie zaczła 3 opakowanie w sobote 19.10.2013 po czym w niedziele podczas stosunku pierwszy raz skończyłem w niej, i w ten sam dzień po stosunku zaczoł ją kuc brzuch i pojawiły się bóle brzucha które twierdzi występują czasami do dzis, i twierdzi, że ma wyostrzony węch... Jest możliwe, że jest w ciąży? nie znam sie na tym nie wiem czy to może tak szybko wszystko działac proszę o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisanych dolegliwości nie jest możliwe wykluczenie ani potwierdzenie ciąży. Jeśli tabletki były stosowane regularnie oraz nie pojawiły się czynniki mogące osłabić ich działanie to ryzyko ciąży jest minimalne. W razie wątpliwości partnerka powinna udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.