Wypadające, łamliwe, suche włosy

Witam, mój problem to wypadające, łamliwe, suche włosy, dieta ok, morfologia ok, TSH ok, dermatolog stwierdził, że przejedzie i przepisał Alpicort E, endokrynolog polecił badania, wynik: prolaktyna wyższa, przepisał tabletki antykoncepcyjne. Trycholog zabiegi na oczyszczanie skóry głowy, włosy dalej lecą mimo bogatej diety i witamin, czy mogę coś jeszcze zrobić ? Wypadają w wielkich ilościach, podejrzewam niedoczynność ale TSH jest dobre, co robić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym wykonanie badania mającego na celu oznaczenie stężeń hormonów wolnych gruczołu tarczowego czyli fT3, i fT4.