Wypadające, rzadkie włosy

Witam, kiedys mialam piekne grube geste wlosy .. ale teraz sa cienkie choc nie mocno ale strasznie !!! strasznie!!! rzadkie ! miejscami jak by łyse .. ? maluje wlosy od 5 lat .. i nie czesto co pol roku lub czasem wiecej dosc. moje pytanie co moge zrobic by te wlosy co mi wypadly czy tez "wyszly" te przez ktore mam ich mniej i sa rzadkie .. by odrosly i wlosy znow zrobily sie geste, dieta ? komsetyki ? prosze o dokladna opisowa odopowiedz dziekuje

Dzień dobry,
Przyczyn wypadania włosów może być mnóstwo, od anemii, niedoboru witamin, stresu, po różne choroby wewnątrzustrojowe. Proszę udać się do lekarza dermatologa na konsultację w celu uchwycenia przyczyny, bo bez tego nie pozbędzie się Pani problemu. Na początek proszę zwrócić uwagę na dietę, aby była urozmaicona, pełna witamin, surowych warzyw. Polecam smarowanie skóry głowy codziennie wieczorem olejem rycynowym i jej masowanie.

Witam ,
Proszę udać sie na konsultacje do lek. dermatologa i wykonać podstawowe badania jak: morfologia, TSH, fT4, fT3, żelazo, hormony. To pierwsza sprawa. Następnie należy się przyjżeć diecie oraz jaki ma Pani tryb życia.
Dermatolog oceni skórę głowy w dermatoskopie. Może wykonać również trichoskopie jeżeli uzna to badanie za wskazane dla Pani. Na podstawie badań laboratoryjnych oraz badania lekarz dobierze prawidłową pielęgnacje oraz leczenie.
Warto pomyśleć o mezoterapii skóry głowy.

Z poważaniem,
Katarzyna Osipowicz