Wypadające włosy - czy da się coś jeszcze zrobić?

Witam, Mam pytanie dotyczące włosów. Otóż już sama nie wiem co mam robić, aby poprawić ich stan i przywrócić je do ich pierwotnego stanu. Kiedyś (przynajmniej tak mnie się wydaje) były w lepszym stanie, zaś od czasu kiedy miałam kurację silnym lekiem na trądzik (ok. 2 lata temu skończyłam brać lek) wydaję mi się, że jest gorzej choć dermatolożka zapewniała, że włosy odrosną i że jest to normalne po takiej kuracji. Pewnie się mylę, ponieważ od czasu leczenia trądziku minęło już sporo czasu, ale mimo to nie jestem jeszcze zadowolona z włosów. Raz jest lepiej raz gorzej. Brałam lek na włosy o nazwie R*** jednak w tym roku nie zauważyłam większej poprawy, suplementy witaminowe również i jest niestety to samo... Są one długie i boję się o każdy włos gdyż mam obawy, że nie odrastają one. Włosów wypada mi w granicach 20-30 zależy; teraz zauważyłam tę większą granicę i bardzo się tym martwię, gdyż kiedy nie miałam problemów z wypadaniem leciało mi ich około 5,7 dziennie... Nie wiem już co mam robić, mam obsesję na punkcie włosów, ale już nie mam pojęcia jakie kroki i działania podjąć, aby było z nimi lepiej... ;( Proszę o radę i pomoc jeśli wg da się jeszcze coś zrobić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Po stosowaniu niektórych leków rzeczywiście może dojść do nadmiernego wypadania włosów. Z czasem sytuacja się normuje. W Pani przypadku na szczęście nie można mówić o łysieniu gdyż występuje ono wówczas gdy włosów wypada minimum 100 na dobę.
Jednak jeżeli martwi Panią taki stan rzeczy warto sprawdzić czy nie ma innych przyczyn ich wypadania, warto zrobić badania w kierunku niedokrwistości oraz wykluczające choroby tarczycy.
Również stylizacja włosów i stosowanie licznych kosmetyków może włosy osłabiać i być przyczyną ich nadmiernego wypadania.
Warto stosować suplementy wzmacniające włosy, jednak na ich działanie również trzeba zaczekać.

Pozdrawiam