Wypadające włosy i świecąca się skóra głowy

Witam. Od jakiś dwóch miesięcy wypadają mi włosy, po każdym umyciu mam problem z rozczesaniem, a na szczotce jest mnóstwo włosów, moja skóra głowy jest świecąca. Byłam u dermatologa, ale przepisał tylko witaminy, włosy się znacznie przerzedziły. Pomocy.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Nie wspomniała Pani o wieku istotnych informacjach. Na podstawie opisanej przez Panią sytuacji bardzo trudno udzielić jednoznacznej i konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie.

Ważne byłyby informacje na temat Pani wieku, ewentualnych schorzeń przewlekłych, stosowanych leków, objawów, które być może towarzyszą wypadaniu włosów. Istotne jest także ustalenie jak Pani się odżywia, czy stosuje Pani używki (papierosy), czy szczotkowanie nie jest zbyt intensywne.

Jeżeli lekarz zalecił preparaty witaminowe należy je zastosować i zaczekać na efekt. Ocena skuteczności działania preparatów może być przeprowadzona po co najmniej 3 miesiącach terapii. Poza tym warto zwrócić też uwagę na pozostałe aspekty, które można zmienić, a które negatywnie mogłyby wpływać na stan Pani włosów.
Warto też oprócz preparatów witaminowych spróbować zastosować szampon oraz odżywkę, które będą wpływały regenerująco na włosy.

Bardzo często utrata włosów jest przejściowa i po kilku tygodniach leczenia wszystko wraca do normy.
W razie nasilenia dolegliwości przy zastosowaniu się do wszystkich zasad należy skontaktować się ponownie z dermatologiem.

Pozdrawiam serdecznie!