Wypadające wlosy - jak temu zaradzić?

Od jakiegoś czasu strasznie wypadają mi wlosy, w jaki sposób mogę temu zaradzić?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym. Z patologią mamy do czynienia przy dopiero przy wypadaniu ponad 100 włosów na dobę, które określamy jako łysienie. W przypadku stwierdzonego łysienia wskazana byłaby konsultacja z lekarzem dermatologiem, który zaleci wykonanie badań (morfologia, jonogram,żelazo, TSH, hormony płciowe). Dopiero po identyfikacji przyczyny wypadania włosów można wdrożyć skuteczną terapię.