Wypadające włosy po ciąży

Witam. Mam pytanie... Jestem po ciąży. 3 miesiące temu urodziłam dziecko, aktualnie nie karmię już piersią. Mam problem z wypadającymi włosami... Chciała bym uzyskać informacje na temat tego jakie witaminy mogła bym przyjmowac? Dziękuję :)

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
witaminą, której suplementację stosuje się w pierwszej kolejności w przypadku wypadania włosów jest biotyna. Zalecam jednak konsultację z trychologiem (specjalista od włosów i skóry głowy), który na mikrokamerze będzie w stanie ocenić stan skóry Pani głowy i wykluczyć wypadanie z powodu zalegającej ilości łoju; oraz konsultację z ginekologiem - najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadania włosów u Pani mogą być wahania hormonalne związane z ciążą i urodzeniem dziecka.