Wypadające włosy, spadek wagi ciała a poziom TSH i objętość tarczycy

czy poziom tsh 3,15 jest w normie bo wcześniej miałam 4,40 . po za tym objętość całej tarczycy wynosi 5,02. wypadaja mi włosy mam problemy z okresem chudne

Witam! Wynik badania poziomu TSH jest prawidłowy. Objętość tarczycy jest jednak znacznie obniżona. Funkcja tarczycy jest jednak najpełniej odzwierciedlona w wyniku poziomu jej wolnych hormonów - fT3 i fT4. Dopiero jeśli te wyniki będą prawidłowe możemy uznać że funkcjonowanie tarczycy nie budzi zastrzeżeń.

Wynik poziomu TSH jest prawidłowy i nie ma powodu do niepokoju. Objawy mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi w zakresie hormonów płciowych dlatego radziłbym w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ginekologiem.