Wypadanie aparatu ortodontycznego ruchomego

Moja córka w wieku 10 lat właśnie doczekała się aparatu ortodontycznego ruchomego, ma go od dwóch dni. Niepokoję się, ponieważ aparat wypada (z górnej szczeki) w nocy. Ponadto podczas noszenia w ciągu dnia córka głośno musi "wciągać ślinę", ponieważ aparat uniemożliwia normalne "bezdźwięczne" przełykanie śliny. Nie wiem czy to jest normalne zjawisko przy aparatach ruchomych. Córka ma zdiagnozowany m.in. zgryz krzyżowy i zwężenie podniebienia.

Najprawdopodobniej aparat wymaga dopasowania. Co do połykania śliny - na początku noszenia organizm "myśli" że dostał coś do zjedzenia i wytwarza zdecydowanie większe ilości śliny. Jest to sytuacja przejściowa. Pozdrawiam