Wypadanie i osłabienie włosów oraz problemy z cerą

Dzień dobry, mam 18 lat przez ostatnie pół roku starciłam połowę włosów. Zrobiły się one również bardzo słabe i matowe. Zaczęły mi się rówież rozdwajać paznokcie i mimo ciągłego skaracania ich łamią się. Nigdy nie miałam większyk problemów z cerą, a teraz codziennie wyskakują mi nowe wypryski. Jestem cały czas ospała. Dodam, że zrobiłam morfologię z żelazem oraz badania na TSH. Jedyna nieprawidłowość to z niska liczba eozynofili. Czym może być spowodowany ten stan?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.