Wypadanie macicy i nietrzymanie moczu

Witam serdecznie.Mam na imię Kasia lat 44.Mając 38 lat urodziłam córeczkę i od tej pory dokucza mi obniżenie macicy i jej delikatne wypadanie, a co najgorsze od kilku miesięcy czuję ucisk na pęcherz i i nietrzymanie moczu.Poszłam do ginekologa ,gdzie dowiedziałam się że tylko można to wyleczyć operacyjnie.Chciałam się dowiedzieć czy można te dolegliwości wyleczyć innym sposobem, nie operacyjnie.Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje możliwość leczenia nieoperacyjnego w początkowych stadiach choroby. W innym przypadku konieczna jest operacja. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza.