Wypadanie macicy i nietrzymanie moczu u 89-latki

Moja babcią 89 lat ma nietrzymanie moczu i do tego wypada jej macica. Ma silne bóle w momencie siadania. Otrzymuje krople p/bólowe ale to nie pomaga. Bardzo cierpi. 3 razy była badana przez ginekologów, twierdzą że wszystko w porządku. Operacja -nie w tym wieku, krążek tez nie .Raz miała tak straszne bóle źe nawet morfina nie pomogła za bardzo. Znów ból się nasila nie pozwala tam mi się dotknąć a przecież muszę ją myć, Jak ulżyć w cierpieniu?

Piotr Pilarski

Niestety 89 lat to jest już taki wiek, że nie można przyczynowo pomóc w takim problemie. Jedynie szukanie jakieś pozycji która przyniesie ulgę oraz leki przeciwbólowe np z tramalem.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać sie do lekarza urologa. Po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzieć.