Wypadanie narządu rodnego?

Mam pytanie. Od jakiegoś czasu mam problem. Przy dłuższym staniu lub cięższej pracy fizycznej czuję wyraźne parcie na drogi rodne i mam uczucie, jakby wypadała mi macica. Konsultacja u ginekologa niewiele dała, po prostu mnie raczej zbył. Przy badaniu ginekologicznym na "fotelu" nie widział żadnych anomalii, a akurat wówczas nie byłam zbyt zmęczona. Pomóżcie, proszę - co mam zrobić???
ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Objawy, które Pani opisała, są rzeczywiście niepokojące i jest mi przykro, że poprzedni lekarz nie podszedł do Pani problemu odpowiednio. Mogą one wskazywać na początek zaburzeń statyki narządu rodnego, czego skrajną postacią jest jego wypadanie. Proponuję powtórną wizytę u ginekologa - innego. W niektórych ośrodkach, najczęściej przy szpitalach ginekologicznych, istnieją poradnie zaburzeń statyki narządu rodnego, gdzie można uzyskać konsultację lekarzy szczególnie zajmujących się tym problemem. Proszę być dobrej myśli i nie zrażać się do lekarzy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.