Wypadanie płatka mitralnego do przedsionka

Mam niewielkiego stopnia wypadanie płatka mitralnego do lewego przedsionka ze śladową falą zwrotną hemodynamicznie nieistotne.Tak zdiagnozował to kardiolog,jednak serce często mi kołacze,takie uczucie przeskakiwania i nierównego bicia.Mam 23 lata czy jest to niebezpieczne? Często gdy się denerwuję lub coś przeżywam takie skurcze są nasilone.Biorę magnez ale nie pomaga i concor.Co powinnam zrobić? czy może jest jakiś lek bez recepty w aptece który zapobiegnie tym skurczą.Ciśnienie mam niskie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wypadanie płatka zastawki mitralnej zgodnie z opisem badania ma niewielkie znaczenie i wymaga jedynie obserwacji w przyszłości. Jeżeli uczucie kołatania serca pojawia się tylko w określonych sytuacjach, to konieczne może okazać się wykonanie badań wysiłkowych i 24-godzinnego badania holterwskiego w celu identyfikacji choroby.
Brak poprawy po leczeniu może wymagać zwiększenia dawki leku lub jego zmiany, powinno się to jednak odbywać pod kontrolą kardiologa.