Wypadanie płatków zastawki trójdzielnej a NuvaRing

Jestem w okresie okolomenopauzalnym z typowymi dolegliwościami .Ginekolog przepisał mi NouvaRing.Jednak po zapoznaniu się z przeciwwskazaniami ,nie jestem pewna czy mogę ją stosować.Mam naczyniaka na wątrobie,wypadanie płatków zastawki trójdzielnej i małą niedomykalność,występowały u mnie w rodzinie choroby układu krążenia-jedne z przeciwwskazań.Wiem z kolei że niedobór estrogenòw (charakteryst. dla okresu oklomenopauzalnego i nie tylko)wpływa na pracę serca i układ krążenia. Co mam robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Przed zastosowaniem zarówno antykoncepcji jak i zastępczej hormonoterapii lekarz pownien zebrać dokładny wywiad i wtedy dobrać najlepszą opcję leczenia. Jeśli lekarz wiedział o Pani dolegliwościach i mimo to zalecił lek to proszę postępować wg jego zaleceń, jeśli nie to sugeruje zmienić ginekologa i jeszcze raz udać się na wizytę. Można wcześniej zrobić podstaowe badania: morfologia, Aspat, Alat, kreatynina, lipidogram, glukoza , EKG i wtedy rozważyć ryzyoko/korzyści ze stosowania HTZ