Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie płatków zastawki trójdzielnej a NuvaRing

Jestem w okresie okolomenopauzalnym z typowymi dolegliwościami .Ginekolog przepisał mi NouvaRing.Jednak po zapoznaniu się z przeciwwskazaniami ,nie jestem pewna czy mogę ją stosować.Mam naczyniaka na wątrobie,wypadanie płatków zastawki trójdzielnej i małą niedomykalność,występowały u mnie w rodzinie choroby układu krążenia-jedne z przeciwwskazań.Wiem z kolei że niedobór estrogenòw (charakteryst. dla okresu oklomenopauzalnego i nie tylko)wpływa na pracę serca i układ krążenia. Co mam robić?
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Przed zastosowaniem zarówno antykoncepcji jak i zastępczej hormonoterapii lekarz pownien zebrać dokładny wywiad i wtedy dobrać najlepszą opcję leczenia. Jeśli lekarz wiedział o Pani dolegliwościach i mimo to zalecił lek to proszę postępować wg jego zaleceń, jeśli nie to sugeruje zmienić ginekologa i jeszcze raz udać się na wizytę. Można wcześniej zrobić podstaowe badania: morfologia, Aspat, Alat, kreatynina, lipidogram, glukoza , EKG i wtedy rozważyć ryzyoko/korzyści ze stosowania HTZ

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy