Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie płatków zastawki trójdzielnej a NuvaRing

Jestem w okresie okolomenopauzalnym z typowymi dolegliwościami .Ginekolog przepisał mi NouvaRing.Jednak po zapoznaniu się z przeciwwskazaniami ,nie jestem pewna czy mogę ją stosować.Mam naczyniaka na wątrobie,wypadanie płatków zastawki trójdzielnej i małą niedomykalność,występowały u mnie w rodzinie choroby układu krążenia-jedne z przeciwwskazań.Wiem z kolei że niedobór estrogenòw (charakteryst. dla okresu oklomenopauzalnego i nie tylko)wpływa na pracę serca i układ krążenia. Co mam robić?
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Przed zastosowaniem zarówno antykoncepcji jak i zastępczej hormonoterapii lekarz pownien zebrać dokładny wywiad i wtedy dobrać najlepszą opcję leczenia. Jeśli lekarz wiedział o Pani dolegliwościach i mimo to zalecił lek to proszę postępować wg jego zaleceń, jeśli nie to sugeruje zmienić ginekologa i jeszcze raz udać się na wizytę. Można wcześniej zrobić podstaowe badania: morfologia, Aspat, Alat, kreatynina, lipidogram, glukoza , EKG i wtedy rozważyć ryzyoko/korzyści ze stosowania HTZ

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy