Wypadanie rzepki u 10-latka

Witam, mojemu 10l. synowi co pewien czas wypada rzepka, nie tylko przy np graniu w piłkę ale też podczas zwykłego chodzenia. Rzepka wchodzi od razu na miejsce, jednak czasami ból jest taki silny że on po prostu z nienacka przewraca się na ziemię. Na zdj RTG niby nie widać zmian. Jeden ortopeda twierdzi, że to przez nadwagę (130cm, 32kg ale nie wydaje mi się żeby był grubasem) a inny że on już tak będzie miał bo jest "tyle elastyczny". I nikt nam w sumie nic nie pomógł. Proszę o radę

Szanowna Pani, z opisu wynika,że u syna należy podejrzewać nawykowe zwichnięcie rzepki. Sugeruję w tej sytuacji konsultację u ortopedy dziecięcego celem wykonania niezbędnych badań ( RTG, USG, CT) pozwalających na ocenę stawu rzepkowo-udowego. Po zbadaniu syna ortopeda dziecięcy podejmie decyzję czy w przypadku syna są wskazania do leczenia operacyjnego czy wystarczy rehabilitacja. Pozdrawiam