Wypadanie włosów a choroba Hashimoto

Witam. Od kilku lat intensywnie wypadają mi włosy. Stały się cienkie i przerzedzone. Cierpię też na trądzik. Rok temu zostało wykryte u mnie Hashimoto, biorę Euthyrox N25. Ze względu, że 3 tygodnie spóźniała mi się miesiączka, poszłam do lekarza. Dostałam luteinę na wywołanie miesiączki, lekarz zlecił badanie żelaza, TSH i prolaktyny. Jedynie prolaktyna jest lekko podwyższona. Jakie jeszcze badania powinnam wykonać, aby stwierdzić przyczynę wypadania włosów i trądziku? Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

chorobom tarczycy często towarzyszy wypadanie włosów, trądzik jest jednym z objawów zaburzeń hormonalnych.
Proszę udać się do dietetyka w celu zbilansowania diety, gdyż w przypadku chorób tarczycy bardzo ważna jest zbilansowana dieta bogata w białko, selen, żelazo i cynk.

Pozdrawiam serdecznie