Wypadanie włosów a choroba Hashimoto u 42-latki

Mam problem z wypadaniem włosów. Na początku poziom ferrytyny był poniżej normy. Po suplementacji żelaza, ferrytyna=33,88. Przy takim poziomie włosy nadal wypadają. Mam chorobę Hashimoto (wyniki z 12.2014 r.: anty-TPO: 117,9 (norma 0-34), ant-TG: 169,4 (norma 0-115). Nie biorę hormonów tarczycy. Ostanie wyniki hormonów: FT3: 4,71 (norma 3,13-6,76), FT4: 16,52 (norma: 12-22), TSH: 1,05 (norma: 0,27-4,2). Czy dalsze wypadanie włosów może być związane z ferrytyną, Hashimoto czy inną przyczyną?

Dzień dobry,

Wypadanie włosów może być związane z chorobą Hashimoto, dodatkowo może je nasilać niedobór żelaza. Ferrytyna wskazująca na zapasy żelaza w organizmie. Poziom ferrytyny powyżej 40 ng/ml potrzebny jest, aby zastopować wypadanie włosów ,zaś powyżej 70 ng/ml potrzebny, aby włosy zaczęły odrastać. U Pani przyczyny mogą się nakładać. Proszę skontaktować się z dobrym lekarzem, który po zbadaniu Pani zaleci dalsze postępowanie mające na celu zahamowanie wypadania włosów, a w razie podejrzenia innych przyczyn zaleci dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz