Wypadanie włosów a geny

Witam, jakiś czas temu ktoś powiedział mi, że geny związane z wypadaniem włosów, dziedziczy się co drugie pokolenie. Chciałbym wiedzieć, czy to prawda, czy raczej ta osoba wyssała to sobie z palca. Moi dwaj dziadkowie wyłysieli dosyć szybko, mój ojciec ma nadal włosy, mój wujek (syn drugiego dziadka) też ma gęste włosy. Mi właśnie zaczęły się robić zakola. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Witam!

Polecam Panu artykuł, w którym może Pan przeczytać o sposobie dziedziczenia łysienia męskiego androgenowego: portal.abczdrowie.pl/rodzaje-lysienia.

Niestety, mógł Pan odziedziczyć "geny łysienia"... Może być tak, że Pana ojciec odziedziczył "geny łysienia"i mógł je Panu przekazać, jednak u niego geny ujawniły się tylko w małym stopniu - wyłysieje później niż dziadek.

Pozdrawiam!