Wypadanie włosów a łysienie łojotokowe

Od pewnego czasu wypadaja mi włosy ostatnio mocniej. Specjalista po badaniu stwierdził, łysienia łojotokowe. W powiekszeniu widać stany zapalne, skóra głowy swędzi, niektóre mieszki puste ale zdrowe. Mam też trądzik, zalenzy od diety, produkty na bazie mleka go nasilają, zaprzestanie ich spozycia nieweluje tradzik niemal w 100%. Czy jest mozliwość że ze skorą głowy moze byc podobnie? Czy scięcie włosów moze tutaj pomóc, finalnie czy zgolenie na łyso coś da czy stan zapalny może mimo to pozostać?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza dermatologa i postępować zgodnie z jego zaleceniami

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Włosów proszę nie ścinać- należy leczyć skórę głowy u dermatologa lub trychologa.