Wypadanie włosów a niedoczynność tarczycy

Mam 18 lat, 3 miesiące temu zdawałam mature.Od miesiąca strasznie wypadają mi włosy. Jest ich zdecydowanie ponad 100 dziennie.Doszło juz do tego, że boję się ich dotknąć aby nie wyciągać kolejnych.Wyglądają tak, jakby wypadały razem z cebulką, Strasznie sie martwię gdyż wogóle włosy mam bardzo cienkie i jest ich niewiele. Stosuję już szampon i maske Radicala, a do tego zażywam witamine A+E. Dodatkowo biorę Euthyrox na niedoczynność tarczycy. Czy cebulki odrosna? Co robić aby ratować moje włosy?!

Przy niedoczynności tarczycy dieta jest bardzo istotna. Z jadłospisu najlepiej wykluczyć kapustę, kalafior, brukselkę, rzepę, brukiew, strączki (fasolę, groch, soję), a także cukry proste (słodycze, cukier, miód, dżemy), żywność mocno przetworzoną i fast foody. Należy zadbać o odpowiednią podaż białka, tłuszczy i węglowodanów.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl