Wypadanie włosów a odpowiednie badania

Mam problem z wypadaniem włosów. Po wiośnie zaczely bardzo wypadać,mój przedzialek,przod i tym głowy są juz tak przerzedzone,ze widac skalp skory. Jakie badania mogę wykonać,żeby upewnić sie,ze nie jest to objaw jakiejś poważnej choroby?

Oprócz powyższego można zrobić badanie trychologiczne i na pewno zgłosić się do lekarza dermatologa lub gabinetu medycyny estetycznej w celu postawienia diagnozy. Warto tez przeanalizować okres 4 miesięcy przed rozpoczęciem nadmiernego wypadania włosów czy nie było żadnego czynnika stresorodnego, gdyż to też bywa czynnikiem wzmożonego wypadania włosów.