Wypadanie włosów a określenie rodzaju łysienia

Witam Mam problem z wypadaniem włosów. Od jakiegoś czasu zaczęło ich troche za dużo wypadać i stworzyły się minimalne zakola. Mam 18 lat. W mojej rodzinie raczej nie ma z tym problemu więc to chyba nie genetyczne. Czy jest możliwość, że to łysienie łojotokowe? Dodam, że moje dieta nie jest zbyt dobrze zbalansowana, włosy często były wystawiane na działanie niskich temperatur i chyba w niektórych miejscach pojawiły się krosty ze strupami. Czy to właśnie ten rodzaj łysiania?

Witam. Opisane objawy jak najbardziej mogą być związane z łojotokowym zapaleniem skóry głowy. Myślę że warto skonsultować się z dermatologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.