Wypadanie włosów a stosowanie leków na niedoczynność tarczycy

Dzien dobry! Bardzo prosze o pomoc. Mam niedoczynnosc tarczycy. Od dwoch miesiecy zwiekszono mi dawke Letroxu, teraz biore pol tabletki letroxu 150 codziennie rano. STRASZNIE wypadaja mi wlosy, po prostu garsciami. Jestem na zagranicznym stypendium z uniwersytetu, nie mam mozliwosci udac sie do lekarza… boje sie ze lada dzien wypadna mi wszystkie wlosy! Siegaja do pasa, czy ich skrocenie cos pomoze? Bardzo prosze o pomoc. Z powazaniem, Karolina

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

obcięcie włosów powinno wzmocnić cebulki. To przypadłość osób z chorobami tarczycy a nie wina leków.

Pozdrawiam serdecznie