Wypadanie włosów a Tramal Retard

Witam. Mam 51 lat-od ładnych paru lat zażywam Tramal Retard 100/2x2/. Od jakiegoś czasu zaczęły mi w nadmiarze wypadać włosy /szczególnie w miejscu 1 cm od czoła w górę/ zrobiła mi się prawie mała polanka. Co mam zrobić by chociaż w części włosy zrobiły się bardziej mocniejsze, nie łamały się i nie wypadały. Wydałam już dość pieniędzy a efektów jak nie było tak nie ma.

Witam serdecznie,
Wypadanie włosów nie wchodzi w spektrum działań niepożądanych tramalu. Aby najlepiej określić przyczynę wypadania warto wykonać specjalne badanie korzenia włosa - trichogram, którego wynik zinterpretuje dermatolog.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam. Jeśli ognisko wypadania włosów jest okrągłe lub owalne jest to łysienie plackowate, mogące wiązać się z zaburzeniami czynności tarczycy, niedoborami mikroelementów oraz stresem.