Wypadanie włosów a zbadanie hormonów

Mam 20 lat,w ostatnim czasie wypadaja mi wlosy , w niektorych miejscach robia mi sie rzadsze 'placki' bylam z tym problemem u lekarza mialam robione badania OB ( 4 ) I TSH (3,1) lekarz skierowal mnie dalej do dermatologa ,ktory zlecil mi zrobic badania Trichogram i wypisal leki.Czy powinnam zrobic jeszcze jakies badania na chormony ? czy wszystko jest w porzadku?

Dzień dobry,

Po tym co Pani opisuje, wygląda to trochę na łysienie plackowate. W związku z tym proszę o ile to możliwe ograniczyć stres, który może prowadzić do łysienia plackowatego. Może Pani sobie również oznaczyć testosteron całkowiti i SHGB oraz wyliczyć FAI, albo od razu zbadać testosteron wolny.Jeśłi chodzi o inne androgeb, to np. androstendion i DHEA-S, ale w Pani przypadku wcale nie muszą być podwyższone...Może Pani również oznaczyć estradiol (proszę zapamiętać w jakiej fazie cyklu robione było badanie). Nie zaszkodzi również oznaczenie poziomu prolaktyny i progesteronu, które również wywierają wpływ na włosy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz