Wypadanie włosów, białe plamki na paznokciach i problemy z cerą

Moja znajoma ma 16 lat i włosy wypadają jej od 3-4 lat. Robią jej się zakola, które chciałaby jakoś zlikwidować - co zrobić by w tych miejscach włosy odrosły na nowo? Włosy mają też skłonność do przetłuszczania, tata ma zakola ale ma już 42 lata, mamie kiedyś wypadały włosy, ale to już przeszłość. Na paznokciach czasami pokazują się białe plamki, może to ma z tym coś wspólnego. Dodam, że dość często uprawia sport a cera też nie jest idealna - zaskórniki i czasem pryszcze. Stosuje Skrzypovitę.

Witam. Wypadanie włosów może wynikać z wielu przyczyn, między innymi z zaburzeń hormonalnych, stanów zapalnych skóry głowy czy niedoborów pokarmowych. Sugeruję wizytę u dermatologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie i wdroży odpowiednie leczenie.