Wypadanie włosów i badanie poziomu hormonów tarczycy u 23-latki

Witam. Strasznie wypadają mi włosy. Zrobiłam badania na tarczycę, jednak według tych badań wszystko jest w porządku (tylko antyTPO zbliża się do granicy normy: 27 IU/ml przy normie 34). Nie wiem gdzie dalej szukać rozwiązania a włosy wciąż wypadają. Czuję się dobrze, dbam o zdrowe odżywianie się. Dodam, że sytuacja włosów nieznacznie poprawiła się po ograniczeniu spożywania glutenu, (prawie rok temu) jednak chyba nic więcej sama nie zrobię. Do jakiego specjalisty powinnam się udać?

Dzień dobry,

Proszę udać się do endokrynologa i/lub dermatologa. Nie napisała Pani niestety jaki charakter ma wypadanie włosów, czy jest ono uogólnione, czy dotyczy np. bardziej okolic skroni i potylicy? Lekarz po zbadaniu Pani powie, czy konieczne jest np. dodatkowe oznaczenie stężenia androgenów we krwi. Proszę również sprawdzić poziom żelaza we krwi, jego niedobór może nasilać wypadanie włosów. Proszę wybrać się do lekarza, który po zbadaniu Pani powinien zalecić stosowne leczenie mające na celu zmniejszenie trapiących Panią dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz