Wypadanie włosów i ból skóry głowy

Witam serdecznie, mam 25 lat od września znaczyły mi wypadac włosy w dużych ilościach od 300 do 450 włosów, wcześniej tez wypadaly ale tak do 105, wlosy myję co 2 dzien dośc mocno się przetłuszczaja a od paździer. bardzo boli mnie skura głowy na środku i mam co jakis czas zaczerwienienie, środki na wypadanie z apteki nie pomagaja obiętość kucyka spadła o 2cm proszę o radę. D. M.

Witam. Opisane objawy mogą być spowodowane łojotokowym zapaleniem skóry głowy. Powinna Pani zgłosić się do dermatologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie. Dodatkowo warto wykonać podstawowe badania krwi - morfologię wraz z rozmazem, OB oraz odzwierciedlający funkcję tarczycy poziom TSH.