Wypadanie włosów i kołatanie serca po ciąży

Witam, mam 19 lat, 7 miesięcy temu urodziłam córkę. Strasznie wypadają mi włosy. Brałam Skrzypo Vitę, ale nie widzę poprawy. Jeszcze przed ciążą i teraz miewam kołatania serca, cały czas mam niskie ciśnienie (lekarz powiedział, że takie już mam) i wysoki puls 95-115. Szybko się męczę przy wysiłku fizycznym i szybko się denerwuję.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim należałoby w Pani wypadku wykluczyć niedokrwistość - należy oznaczyć morfologię wraz z poziomem żelaza we krwi.
Druga sprawa to wypadanie włosów - myślę, że w tym wypadku jest nasilone ze względu na fizjologiczny okres po porodzie, kiedy to - czasem dramatycznie - wypadają włosy.
Proszę zastosować szampon wzmacniający do włosów wypadających - do kupienia w aptece, nie zaszkodzi, a może pomóc.
Niewykluczone, że jeśli w badaniach okaże się, że ma Pani niedokrwistość to nasilone wypadanie włosów może być i z tym związane. Wówczas przyjmowane preparaty żelaza powinny zmniejszyć ten proces.

Pozdrawiam