Wypadanie włosów i łojotokowe zapalenie skóry

Dzień dobry Od miesiąca zauważyłam ,że wypada mi bardzo dużo włosów, na tą chwilę jest ich około połowę mniej.Dodatkowo głowa jest pokryta krostkami , piecze oraz szybko się przetłuszcza.Byłam u dermatologa stwierdził ŁZS ,stosowałam DAVERCIN pomógł na około tydzień,następnie udałam się do rodzinnego lekarza stwierdził świerzb ponieważ na udach mam krostki.Dzisiaj dermaolog stwierdził nieleczone uczulenie po farbowaniu,dostałam dermovate stieprox i tetralysal . Już niewiem co mam robić

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Ze strony dietetycznej - prosze zapewnić odpowiednia podaz kwasów omega-3 (tran, 2 łyzki dziennie), nie ograniczac w diecie tłuszczu zwierzęcego, odstawic oleje oprócz oliwy i kokosowego. Można smarować głowę olejem kokosowym. Polecam rozważyc okresową rezygnację z nabiału oraz zbóż glutenowych.