Wypadanie włosów i nadmierna suchość skóry

Proszę o wskazania lecznicze związane z wypadaniem włosów, suchością /włosy cienkie typu „siano” -mimo stosowaniu szamponów specyficznych do suchych włosów/, nadmiernym elektryzowaniem oraz zbyt suchą skórą głowy. Obserwuję również kruchość i łamliwość paznokci rąk, na jednym z paznokci występują podłużne bruzdy. Paznokcie stóp są natomiast bardzo grube i trudne do obcinania.

Witam! Opisane zmiany mogą wynikać z niedoboru witamin z grupy B. Proszę wprowadzić odpowiednią suplementację. Dobre rezultaty dają również preparaty skrzypu polnego i wyciągi z drożdży. Warto również stosować nawilżające preparaty do włosów, a nie tylko te o właściwościach wzmacniających.