Wypadanie włosów i nadmierne owłosienie a wykonanie badań

Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu wypada mi bardzo dużo włosów. Zaczęłam stosować Biotebal, dzieki niemu rosną mi nowe włosy, jednak stare wciąż wypadają. Mam zbyt duze obwłosienie jak na dziewczynę: górna warga, broda, baki, klatka piersiowa, brzuch... Jakie badania powinnam zrobić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Każdy włos ma 3 fazy wzrostu: anagen- właściwa faza wzrostu, ketagen - obumarcie włosa, telogen -wypchnięcie starego włosa przez nowego. Być może Pani "stare" włosy są właśnie w fazie telogenu.
Zbyt obfite owłosienie w miejscach, które Pani wymieniła należy diagnozować u endokrynologa.
Pozdrawiam