Wypadanie włosów i niedobór ferrytyny

Witam. Od dłuższego czasu wypadają mi włosy garściami. Teraz mam ich 1/3. Udałam się do trychologa na badania i zastosowałam się do zaleceń, lecz to niewiele pomogło. Zrobiłam morfologię krwi i mam niedobór ferrytyny a mianowicie 13ng/ml, żelazo jest w normie. Jedynie co to za wysoki jest PDW(17,9 fl) i P-LCR (49,9fl). Co mogą oznaczać takie wyniki i dlaczego tak bardzo wypadaja mi włosy? A i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale często mam bóle głowy. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam.
Ferrytyna jest białkiem magazynującym żelazo w organizmie. Jeśli jej poziom jest obniżony tzn. że jest niedobór żelaza w organizmie, nawet pomimo jego prawidłowego stężenia w surowicy. PDW i P-LCR to są wskaźniki płytkowe, niedobór żelaza też może powodować zmiany płytkowe.
Wypadanie włosów, bóle głowy to są również objawy występujące w niedoborze żelaza/niedokrwistości z niedoboru żelaza.
Nie znam pozostałych wyników badań więc trudno coś więcej powiedzieć.
Myślę, że należy skonsultować się z lekarzem, dorobić niezbędne testy i włączyć leczenie preparatem żelaza pod kontrolą lekarską.
Pozdrawiam.