Wypadanie włosów i nieregularne miesiączki

Wypadanie włosów i nieregularne miesiączki. Witam, potrzebuję rady w następującej sprawie: córce (20 lat) BARDZO wypadają włosy, ma suchą skórę twarzy, a od niedawna nieregularnie miesiączkuje (co 2-3 m-ce). Na pewno nie jest w ciąży (nie rozpoczęła jeszcze współżycia). Udało mi się ją namówić na USG tarczycy, które jednak nie wykazało żadnych niepokojących zmian. Dodam, że córka od zawsze była alergiczką, a ostatnio przytyła. Do kogo ją skierować? Jakie badania powinna wykonać?

Piotr Pilarski

Na początek warto aby wykluczyć najczęstsze choroby w tym celu warto udać się do lekarza rodzinnego i wykonać morfologię. W kolejnym kroku sugerowałbym udać się do ginekologa.

Pozdrawiam.