Wypadanie włosów i obfite miesiączki a hormony

Od 3 lat wypadają mi włosy, przerzedziły się w dużym stopniu na czubku głowy, od zawsze miałam nieregularny cykl miesiączkowy, czasami wynosi 28 dni 35 a nawet 40, miesiączki są obfite, występują skrzepy, silne bóle brzucha, jajników w dniu owulacji, skoki ciśnienia, kołatanie serce,osłabionie Czy w takim wypadku ginekolog ma obowiazek wystawienia mi skierowania na badania hormonów : -prolaktyna -prolaktyna po 1 godzinie -estradiol -progesteron -testosteron -androstendion -kortyzol -DHEA

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Lekarz ginekolog może (ale nie musi) wystawić Pani skierowanie na wykonanie badań hormonalnych, jednak zakres koniecznych w Pani przypadku badań lekarz może ustalić dopiero po przeprowadzeniu wywiadu i badania ginekologicznego. Pozdrawiam.